Žizel

Režisierius ir choreografas: Akram Khan

Scenografas ir kostiumų dailininkas: Tim Yip

Muzika: Vincenzo Lamagna (originali Adolfo Adamo partitūra)

Orkestruotė: Gavin Sutherland

Šviesų dailininkas: Mark Henderson

Dramaturgas: Ruth Little

Choreografas asistentas: Andrej Petrovic

Repeticijų režisierius: Mavin Khoo

Garso dizainas: Yvonne Gilbert

Atlieka: Anglijos nacionalinio baleto trupė

Pagrindiniai vaidmenys: Žizel – Tamara Rojo, Albertas – James Streeter, Hilarionas – Jeffrey Cirio, Mirta – Stina Quagebeur, Batilda – Begoña Cao, Kunigaikštis – Fabian Reimair

Trukmė: 1 val. 55 min.

„Tikriausiai tai yra vienas XXI a. šokio šedevrų.“ („The Mail on Sunday“)

Vienas nuostabiausių visų laikų romantiškų baletų „Žizel“ yra pirmasis choreografo Akramo Khano sukurtas baletas. Klasikinė meilės, išdavystės ir atpildo istorija atgyja šioje naujoje stulbinamoje versijoje – „Oskaro“ laureato Timo Yipo scenografijoje ir kostiumuose, „griausmingoje, gotikinėje“ (pagal „The Observer“) Adolfo Adamo muzikos interpretacijoje pagal kompozitorių Vincenzo Lamagna, atliekant Anglijos nacionalinio baleto filharmonijai, Ruth Little dramaturgijoje ir „Tony“ apdovanojimo laimėtojo Marko Hendersono šviesų dizaine.

Anglijos nacionalinis baletas ir A. Khanas anksčiau bendradarbiavo kurdami apdovanojimą pelniusį kūrinį „Dust“, kuris yra programos „Lest We Forget“ dalis.

Akramas Khanas yra vienas garsiausių šiandienių šokio menininkų, kuris puoselėja savo reputaciją kurdamas sėkmingus, lengvai suprantamus ir tuo pačiu susimąstyti verčiančius spektaklius, tokius kaip „Kaash“, „Desh“, „Gnosis“, „Vertical Road“ ir kt. Savo talentu į pasirodymus pritraukia tokius pasaulinio lygio kultūros ir meno atstovus kaip Nacionalinis Kinijos baletas, aktorė Juliette Binoche, balerina Sylvie Guillem, choreografai ir šokėjai Sidi Larbi Cherkaoui ir Israelis Galvánas, dainininkė Kylie Minogue, vizualaus meno atstovas Anishas Kapooras ir kiti. Ryškiausia A. Khano karjeros akimirka buvo 2012-aisiais, kai jis prisidėjo prie Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos.