17:30 Gegužės 10 Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

Figūros

Liza Baliasnaja ir Sidney Barnes (Lietuva / Belgija / Didžioji Britanija)

Choreografija ir atlikimas: Liza Baliasnaja ir Sidney Barnes

Muzika: Sidney Barnes

Prodiuseriai: Georgia Barnes ir Sidney Barnes

Padėka: Lietuvos kultūros taryba, Nidos meno kolonija, „Rosas/P.A.R.T.S“, Kauno menininkų namai, Gaasbeeko mokykla

Premjera: 2018 m.

Trukmė: 45 min.

Spektaklis „Figūros“ yra apie geometrinius ir fizinius santykius, kurie choreografiškai pateikiami kaip iliuziniai įvykiai, skatinantys vizualinę žiūrovo patirtį. Mes pastebėjome, kad yra dvimatės figūros, kurios laikomos dviprasmiškomis, žiūrint į jas, tas pats reiškinys gali suteikti abejotiną, daugiaprasmę patirtį. Perėjimas nuo vieno vaizdo suvokimo prie kito gali būti staigus arba įvykti pamažu ir yra vadinamas geštalto principu (angl. „Gestalt switch“).

Šio principo eigoje stebimas fenomenas pats savaime nėra objektyvi realybė, reikšmę jam suteikia pats žmogus. Suvokimas priklauso tiek nuo objektyvių, tiek nuo subjektyvių veiksnių, kurių įtaka gali keistis.

Spektaklyje tiriame, kas vyksta išgyvenant tą momentą, kai vaizdas pakeičia vizualinę, intelektinę ir net emocinę stebėtojo patirtį. Taip pat, kaip šokis gali sukelti introspektyvų mąstymą – išorės įtakos vidinei būsenai pastabą. Figūros kviečia žiūrovą sutelkti dėmesį į asmeninę minčių choreografiją, kurią stimuliuoja fiziniai atlikėjų kuriami peizažai.

Liza Baliasnaja yra Briuselyje gyvenanti lietuvė šokėja. Po to, kai 2016 m. baigė P.A.R.T.S, ji pradėjo šokti Mårteno Spångbergo ir Eszter Salamon spektakliuose. Liza taip pat kuria savo pačios darbus Belgijoje ir Lietuvoje.

Sidney Barnes yra šokėjas ir muzikantas iš Londono. 2016 m. ji baigė P.A.R.T.S. Nuo tada jis kuria muziką, dirba spausdinimo ir choreografijos srityse. Sidney taip pat šoka Eszter Salamon ir Mårteno Spångbergo spektakliuose.