12:00 Gegužės 05 Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

„10:01 Dance Story“ šokio video dirbtuvės

Denisas Kolomyckis (Lietuva)

*Renginys nemokamas

Autorius: Denisas Kolomyckis

Koloboracija: Agnė Petrulėnaitė, Daniel Broadbent

Partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justė Kostikovaitė, „Pavilion Dance South West“ (PDSW), Menų spaustuvė

Premjera: 2019

Trukmė: 4 val.

Festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ pristatoma vienos dienos dirbtuvių „10:01 Dance Story“ programa. Per šias dirbtuves, naudojantis „atviros studijos“ principu, nuo 12 iki 16 val. dalyviai ir žiūrovai bus kviečiami kurti savo režisuotus trumpus šokio video kartu su šokėju Denisu Kolomyckiu ir videomenininke Agne Petrulėnaite.

Kiekvienas dalyvis atliks režisieriaus, scenarijaus autoriaus ir choreografo vaidmenį. Projektas „10:01 Dance Story“ yra sutelktas į bendradarbiavimą su įvairiais menininkais ir skirtingomis auditorijomis. Dirbtuvių dalyviai įsitrauks į video kūrimo procesą per eksperimentinį, netradicinį šokio dokumentavimo būdą, darbą, nukreiptą į asmeninį santykį su šokiu, judesiu ir kinematografija.

Paraleliai „Menų spaustuvės“ foje bus pristatyti 33 trumpi šokio video filmukai instaliacijų pavidalu. Žiūrovai bus kviečiami stebėti jau uždokumentuotus šokio video ir pasinerti į kelionę po įvairias vietas ir skirtingas judesių išraiškas.

„10:01 Dance Story“ – tai šokio video dienoraštis, įkvėptas legendinio kino kūrėjo Jono Meko ir jo „365 dienų“ projekto. Nekonvencionalios šokio ir judesio struktūros, neatskiriamos nuo to, kaip autorius supranta aplinkinį pasaulį, šokio poezijos srautą, emocinių pokyčių spektrą. Šiame projekte nėra vieno autoriaus, tai labiau bendradarbiavimo platforma ir metamorfozės per skirtingų kūrėjų santykius.