20:30 Gegužės 03 Nacionalinis dramos teatras (Mažoji salė)

„Titanai“

Euripides Laskaridis ir „Osmosis“

Režisierius, choreografas, atlikėjas, scenografas: Euripides Laskaridis

Atlikėjai: Euripides Laskaridis, Dimitris Matsoukas

Kostiumai: Angelos Mentis

Originali muzika ir garso dizainas: Giorgos Poulios

Programavimas, garso dizainas ir garso operatorius: Themistocles Pandelopoulos

Garso instaliacija ir garso operatorius: Kostis Pavlopoulos, Nikos Kollias

Šviesų dizainas: Eliza Alexandropoulou

Šviesų instaliacija: Konstantinos Margas, Giorgos Melissaropoulos

Scenos asistentas gastrolėse: Ioanna Plessa, Tzela Christopoulou

Techninis režisierius: Konstantinos Margas

Dramaturgijos konsultantas: Alexandros Mistriotis

Meno bendradarbiai: Drosos Skotis, Diogenis Skaltsas, Thanos Lekkas, Nikos Dragonas

Režisieriaus asistentai: Dimitris Triandafyllou, Paraskevi Lypimenou

Scenos ir kostiumų dizainerio asistentas: Ioanna Plessa

Produkcijos asistentai-praktikantai: Samuel Esteves Querido, Lisandra Caires

Produkcijos koordinatorius: Elisabeth Tsouchtidi

Turų ir produkcijos vadovas 2017–2018 m.: Maria Dourou

Turų ir produkcijos vadovai 2018–2019 m.: Simona Fremder, Zoe Mouschi, Nikos Mavrakis

Pristatoma kartu su: EdM Productions and Rial & Eshelman

Parama: „Fondation d’entreprise Hermès“, dalis „New Settings“ programos. Taip pat remiant: „O Espaço do Tempo“, „NEON Organization for Culture and Development“, „Centre Culturel Hellenique“, „Isadora & Raymond Duncan Dance Research Centre“.

Koprodiuseriai: Atėnų ir „Epidaurus“ festivalis, „Théâtre de la Ville“, „Eleusis – Europos kultūros sostinė 2021“, „TransAmériques“ festivalis, „Julidans Amsterdam“, „Megaron – The Athens Concert Hall“, „CCVF Guimaraes“, „Osmosis Performing Arts Co“.

Premjera: 2017 m.

Trukmė: 60 min.

(c) Julian Mommert, Elina Giounanli, Marilena Stafylidou

„Titanai“ – 60 minučių spektaklis dviem, kurį režisierius ir choreografas Euripides Laskaridis kūrė glaudžiai bendradarbiaudamas su kostiumų dizaineriu Angelos Mendis. Kaip ir ankstesniame savo darbe „Reliktas“ (angl. „Relic“), per pajuokos ir transformacijos sampratas šįkart Laskaridis irgi tiria žmogaus ištvermę susiduriant su nežinomybe. „Reliktas“ rodė žmogaus vidinį vaizdą žemiškajam pasauliui, pergyvenus proto viršenybės pabaigą, o „Titanai“ atveria svetimą erdvę, dievų apgyvendintą metafizinę karalystę laikais, kai dar ne protas valdė. Prologas tęsiniui.

Nuo pat pradžios, dar prieš graikų Olimpo dievus, visatą valdė titanai. Jie yra vienos ankstyviausių žmogaus vaizduotės sukurtų būtybių. Kodėl grįžtama taip toli atgal? Pabandyti suprasti, kodėl darome tai, ką darome. Ko mums tikrai reikia? Ko mes išties trokštame? Visame pasaulyje esame linkę tikėti ir siekti apibrėžtų idealų – tiek savęs pačių, tiek aplinkinio pasaulio. Kas stovi tarp šių optimalių gyvavimo būsenų ir realybės su visais savo žiaurumais? Kas tas skirtumas tarp idealo ir tikrumo? Žmogiškas silpnumas? Kuklus mūsų mirtingumo ir žmonių, kaip rūšies, ribų priminimas? O gal titaniška etiškosios tvarkos nesėkmė? Kad ir koks būtų atsakymas, „Titanai“ aukština kiekvieną nesėkmingą bandymą – asmenišką ar bendrą – įkūnyti nepriekaištingą archetipą, nepažeistą save, tyrąjį pasaulį.

Euripides Laskaridis (režisierius, atlikėjas) domisi pajuokos ir transformacijos temomis. Jis mokėsi vaidybos „Karolosas Kounas“, lyderiaujančioje dramos mokykloje Atėnuose, ir Onassiso fondo stipendijos dėka – režisūros (MFA) Bruklino koledže Niujorke. Jo kaip atlikėjo karjera prasidėjo 1995 m., jis dirbo su tokiais režisieriais kaip Dimitris Papaioannou ir Robertas Wilsonas. 2000-aisiais pradėjo režisuoti scenos pasirodymus, o vėliau ir apdovanojimais įvertintus trumpametražius filmus. 2009 m. įkūrė „Osmosis Performing Arts Co“ ir pristatė kūrinius įvairiuose Graikijos teatruose. Pirmasis trupės solinis kūrinys „Reliktas“ pateko į „Aerowaves 2015“ sąrašą ir tais metais buvo parodytas Barselonoje. Nuo tada „Reliktas“ dalyvavo dvidešimtyje tarptautinių festivalių Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Suomijoje, Airijoje, Izraelyje, Slovėnijoje, Šveicarijoje ir vis dar gastroliuoja. Šį darbą koprodiusuoja Graikija, Prancūzija, Kanada, Olandija ir Portugalija.

2016 m. Euripides buvo apdovanotas vienu inauguracinių Pinos Bausch stipendijų praleisti keletą mėnesių su režisieriumi ir choreografu Lemi Ponifasio Naujojoje Zelandijoje, Čilėje ir Europoje. 2018 m. rugpjūtį Euripides buvo įtrauktas į Vokietijos žurnalo „Tanz“ „Hoffnungsträger“ (liet. „Perspektyvus talentas“) sąrašą ir taip pat turėjo garbės tapti asocijuotu „O Espaço Do Tempo – Associação Cultural“, lyderiaujančios rezidentų organizacijos Portugalijoje, menininku.