17:00 Gegužės 01 (Prie senosios Zapyškio bažnyčios, Kaunas)

„Origamis“ + Kūrybinės aitvarų gaminimo dirbtuvės

Satchie Noro ir Silvain Ohl (Prancūzija)

*Renginys nemokamas.

Nuo 17 val. vyks kūrybinės aitvarų gaminimo dirbtuvės.

Projektas, koncepcija: Satchie Noro ir Silvain Ohl

Konstrukcija: Silvain Ohl ir Eric Noël

Šokis: Satchie Noro

Originali muzika: Fred Costa ir Maia Barouh balsas

Originali muzika Čilėje: Carlos Canales

Šviesų ir scenos vadyba: Thierry Arlot

Kostiumai: Karine De Barbarin

Vaizdai: Laurent Philippe

Koprodiuseriai: „Centro Cultural Teatro Container Valparaiso“, „Les Noctambules de Nanterre“, Prancūzų institutas Santjage ir Paryžiuje, „La Briqueterie – CDC du Val-de-Marne“, „Le Centre culturel de La Norville“, „Le Théâtre d’Arles – scène conventionnée pour les nouvelles écritures“

Padedant: „Arcadi Île-de-France, Dispositif d’accompagnements“,

Parama: „Conseil Général de l’Essonne“ ir „la Direction Régionale des Affaires Culturelles d’Île-de- France – Ministère de la culture et de la communication“

Pagalba ir parama iš: Generik Vapeur, Le Citron Jaune, „Centre National des Arts de la Rue“, „Les Noctambules de Nanterre“, „Brand & Nuance“

Premjera: 2015 m.

Trukmė: 35 min.

(c) Johnny Stephens, Frédéric David, Kalimba, Karine de Barbarin, Laurent Philippe

Įkvėptas senovės japonų origamio technikos, „Origamis“ 40 pėdų krovininį konteinerį paverčia besikeičiančia pasirodymo erdve. Satchie Noro lėtai išskleidžia mechaninę struktūrą, iš trikampio lankstydama kvadratą ir stačiakampį. „Origamis“ – tai mašinos ir šokėjos duetas, pramoninė romantika, kurioje konteineris – globalizacijos simbolis – apglėbia trapų žmogaus kūną. Per stulbinamai vizualią ir giliai poetinę patirtį S. Noro ir Silvain Ohl į vieną sujungia šokį, judančią architektūrą ir kraštovaizdį.

Origamis kaip žaismingas protėvių užsiėmimas.

Konteineris kaip teatro erdvė.

Šokis – metamorfozės varomoji jėga.

Nuo globalizacijos iki žmogaus masto.

Origamis užima konteinerį kaip kūną.

Perspektyvos pasikeičia. Konteineris sulankstomas.

Galia prieš atsvarą.

Svoris prieš varžančią galią.

Tu ką tik buvai šalia savęs ten.

Besilenkiant atgalios.

Stačiakampiu, kvadratu, trikampiu.

Atgal į vertikalę.

Šokanti erdvė, visas kūnas.

Šokantis kūnas, visa erdvė.

Kūnas jungiasi su aplinka. Pramoninė romantika. Poetiškas prieglobstis. Su galbūt nesibaigiančiais pranašumais.

Prancūzijoje gimusios šokėjos, choreografės, oro cirko menininkės Satchie Noro pirmieji žingsniai buvo jos japono tėvo Masamichi Noro, aikido meistro, dojo (japoniška mokymosi erdvė). Ji studijavo klasikinį šokį su Wilfride Piollet.

Po trumpo laiko Berlyno „Deustch“ operoje, 1991–1995 m. ji įsitraukė į Berlyno alternatyviąją sceną kaip choreografė ir atlikėja. Grįžusi į Prancūziją ji pasirodė su Andy Degroat, Shiro Daimonu, Mié Coquempot. 2002 m. „Circus School Les Noctambules“ su Micheliu Nowaku Satchie atrado oro cirko technikas ir įkūrė savo trupę „Furinkaï“. 2006 m. ji pradėjo bendradarbiauti su konstruotoju Silvainu Ohlu ir sukūrė „Origamį“, gastroliavusį Europoje ir Čilėje.

Ji taip pat bendradarbiavo kaip šokėja ir cirko menininkė su Adrienu Mondot ir Claire B, Carlotta Sagna, Jamesu Thierré, Micheliu Shweizeriu, Mohamedu Al Khatibu ir Pierre’u Meunier. 1999 m. Kiote ji tapo „Villa Kujoyama“ („Villa Medicis Hor-les-murs“) laureate su Alainu Rigout. 2012 m. Satchie rezidavo Prancūzų instituto „Hors-Les-Murs“ programoje. Nuo 2015 m. rugsėjo ji su Olivier Verzelenu vadovauja Nantero „Circus School Les Noctambules“.

Nuo 1984 m. Silvainas Ohlas dirba konstruotoju, dizaineriu ir aktoriumi su šiomis trupėmis ir choreografais: „Ilotopie“, „Générik Vapeur“, „Théâtre de l’Eléphant Vert“, „Transe express“, „Cahin-Caha“, „Jo Bithume“, „Luxor et Compagnie“, „La Machine“, Satchie Noro, „Groupe F“, „Cirque Ici“, „Compagnie Moglice von Verk“, „Compagnie Rue des Baigneurs“.

  Kūrybinės aitvarų gaminimo dirbtuvės

Šios dirbtuvės organizuojamos dėl vienos, labai svarbios priežasties – Zapyškis yra Lietuvos aitvarų sostinė. Šiemet, kaip ir kasmet, gegužės 11d. (šeštadienį), įvyks aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Festivalis organizuojamas nuo 2006 metų ir pritraukia tūkstančius žmonių, kurie festivalio metu turi galimybę kokybiškai ir kūrybiškai praleisti laiką su savo šeima ar draugais, apsupti nuostabios gamtos. Ši aitvarų šventė, vis auga ir auga, iš mažo renginio ji atkeliavo į respublikinį lygį, o perspektyvoje ji yra matoma ir tarptautiniu lygiu. O šias kūrybines aitvarų gamybos dirbtuves galime pavadinti mažyte festivalio repeticija.