18:30 Gegužės 09 Nacionalinis dramos teatras (Mažoji salė)

„Bo-lé-ro“

Šeiko šokio teatras ir Granhøj Dans (Lietuva / Danija)

*Baltijos šokio platforma

Šokio ir gyvos muzikos spektaklis 8 šokėjams ir 8 violončelėms

Choreografas: Palle Granhøj

Dalyviai: Šeiko šokio teatras ir Klaipėdos violončelių ansamblis

Muzika: pagal Maurice’o Ravelo „Boléro”

Garso režisierius: Kastytis Narmontas

Ko-produkcija: Granhøj Dans (DK), meno vadovas & choreografas Palle Granhøj, Šeiko šokio teatras (LT), meno vadovė Agnija Šeiko

Bendradarbiaujant su: tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas (Klaipėdos koncertų salė) ir tarptautinis festivalis „Naujasis  Baltijos šokis“ (Lietuvos šokio informacijos centras)

Premjera: 2019 m.

Trukmė: 60 min.

Pirmą kartą pasaulyje – 1 valandos trukmės „Boléro“ – šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos spektaklis. Garsus danų choreografas Palle Granhøj, bendradarbiaudamas su Šeiko šokio teatru ir Klaipėdos violončelių ansambliu, pristato naują spektaklį 8 violončelėms ir šokėjams. Kaip spektaklio pagrindas pasirinktas vienas garsiausių prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravelo orkestro kūrinių „Boléro“. P. Granhøj jau yra sukūręs ne vieną šiuolaikinio šokio kompoziciją, derindamas ją su klasikine muzika, kaip, pvz., „Šventasis pavasaris“ (I. Stravinskis), „2men2mahler“ ir „Men & Mahler“ (G. Mahleris) bei kt.

Spektaklio choreografija grindžiama autorine P. Granhøjaus obstrukcijos technika, ribojančia judesius ir kuriančia pasikartojančią šokėjų ritmiką, grįstą „Boléro“ muzika. Per spektaklį įprastinė teatro situacija, kai muzikantai sėdi orkestro duobėje, o šokėjai šoka virš jų ant scenos, bus apversta aukštyn kojomis, nes muzikantai bus pakelti ant specialių dėžių, o šokėjai šoks apačioje.

Šiuolaikinio šokio profesionalus jungiančio Šeiko šokio teatro (buvęs šokio teatras „PADI DAPI Fish“) veikla apima šokio ir muzikos spektaklius, meno netradicinėse erdvėse (site-specific), performanso žanrus, šokio edukacijas ir teatro laboratorijas. Klaipėdoje įsikūrusio aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelniusio kolektyvo spektaklių geografija apima daugybę šalių: JAV, Vokietiją, Belgiją, Čekiją, Norvegiją, Daniją, Rusiją, Kiniją, Islandiją, Izraelį, Bulgariją, Ukrainą, Prancūziją ir kt. Teatras kalba universalia šokio kalba be politinių, kultūrinių, etninių religinių, socialinių suvaržymų, cenzūros, apribojimų.

Teatro meno vadovė – choreografė Agnija Šeiko – pripažinta dėl tarpdisciplininio požiūrio, išskirtinės estetikos, jautrių socialinių temų ir formų įvairovės.

„Granhøj Dans“ – tarptautiniu mastu pripažinta Danijos šokio trupė. Jos meno vadovas ir choreografas P. Granhøj kuria glaudžiai bendradarbiaudamas su šokėjais. Kiekvieno jo spektaklio pagrindas – autorinė obstrukcijos technika, per pastaruosius 30 metų pagimdžiusi 36 originalius kūrinius. Remdamasis aukščiau minėtu darbo metodu, choreografas transformuoja atlikėjų judesius ribodamas jų veiksmus, atskleisdamas vidinius jų asmenybės sluoksnius ir taip išryškindamas žmogiškąją būtį. Užuot eksponavęs šokėjų plastiką ir choreografijos ypatybes, Palle Granhøj scenoje siekia atskleisti vyrus ir moteris tokius, kokie jie yra: tikrus, gyvus ir sudėtingus. Choreografo darbai jau pristatyti 49 pasaulio šalyse.