Apie renginį

Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“ rengiamas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse. Per dvidešimt festivalio gyvavimo metų, jis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.

Nuo 1997 m. festivalio rengėjai šalies publikai jau pristatė trupes iš visų Šiaurės ir Baltijos šalių, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos, Izraelio, Kanados, Slovėnijos, Serbijos, Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Lenkijos, Šveicarijos, Graikijos, ir Senegalo. Iš viso „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvavo daugiau kaip 170 trupių iš 25 pasaulio valstybių, kurios parodė per 330 šokio spektaklių.

Festivalio rengėjai džiaugiasi savo programoje galėję pristatyti tokias trupes kaip „La La La Human Steps“ (Kanada), „Cullbergballet“ (Švedija), „Aterballetto“ (Italija), „Kibbutz“ šokio trupė (Izraelis), Russello Maliphanto trupė (Jungtinė Karalystė), Lotaringijos baletas (Prancūzija), Danish Dance Theate (Danija) ir kitas.

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis, taip pat, skatinti Lietuvos choreografus ieškoti naujų idėjų ir raiškos priemonių, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programoje, greta jau pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų, galima išvysti ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus.

Vienas pagrindinių festivalio principų – pristatyti naujausius šokio spektaklius. Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ kasmet šalies publikai ir tarptautiniams svečiams pristato naujausių lietuvių choreografų darbus, čia rodomi būsimų darbų eskizai bei prieš premjeriniai spektakliai.

Kontaktai

Lietuvos šokio informacijos centras

Adresas: Šiltadaržio g. 6, 01124, Vilnius, Lithuania

Tel./faks.: +370 5 2040835

E. paštas: info@dance.lt

www.dance.lt

Susisiekite su mumis