18:00 Gegužės 19 Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

„Klasikinis grožis“

Taneli Törmä / Location X (Danija)

Spektaklis pristatomas kartu bendradarbiaujant su Europos šokio tinklu „Aerowaves“

Choreografas ir atlikėjas: Taneli Törmä
Kordebaletas: 10–16 vietos baleto mokyklos studentų
Šviesos: Mårten K. Axelsson
Garsas, kompozitorius: Erik Schrøder Christoffersen ir Tchaikovsky
Kostiumai: Inbal Lieblich
Meninis mentorius: Catherine Poher
Technikas: David Nicolás Abad
Administratorius: Dansehallerne projektų centras
Prodiuseris: „Location X“
„Re-Dream“ finansuojama Danijos menų fondo ir Kopenhagos scenos menų komiteto

Premjera: 2016 m.
Trukmė: 25 min.

Svajonės apie ateitį gali padėti gyventi, bet jos lygiai taip pat gali neleisti gyventi tokio gyvenimo, kokio trokštame. Tanelio solo pasirodymas yra apie pabudimą – svajonių prasmės ir svarbos pergalvojimą. Solo spektaklyje „Klasikinis grožis“ šokėjas ir choreografas T. Törmä vaikosi vienos savo svajonių – jis nori tapti klasikinio baleto solistu. Tai svajonė, kurios vienas nebegali pasiekti. Šiame pasirodyme jam reikia pakeisti svajonę, kad ji būtų įgyvendinta. Kartais reikia net 11 metų ar daugiau, kad išdrįstum pripažinti, jog tikrasis įrankis svajonei įgyvendinti tėra jos pripažinimas tikra sau pačiam.

Taneli Törmä – suomių menininkas, gyvenantis Odensėje, Danijoje, ir dirbantis šiuolaikinio šokio, filmų ir įvairiose kitose meno srityse. Jis dirba kaip laisvai samdomas šokėjas, atlikėjas ir choreografas, meno vadovas savo trupės „Location X“ bendradarbiavimo projektuose. Mokslus baigė Suomijos nacionalinėje baleto mokykloje, 2002–2005 m. įgavo šokio profesinę kvalifikaciją Helsinkyje ir 2007–2008 m. „Compagnia Roberto Zappala Modem Studio“ Katanijoje, Italioje. T. Törmä pagal kontraktą ir laisvai samdomo menininko sutartis yra dirbęs įvairiose trupėse ir teatruose visoje Europoje.

Europos šokio tinklas „Aerowaves“ du kartus atrinko jo „Location X“ projektus į prioritetinį sąrašą („Zoom“ 2015 m. ir „Classic Beauty“ 2017 m.). Choreografas nuo 2010 m. kuria ir šokio filmus, kuriuos yra filmavęs Danijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Suomijoje, Grenlandijoje, Norvegijoje ir Estijoje. Jo šokio filmai „Epilogue“ ir „Jump“ 2015 ir 2016 m. gavo tarptautinį šokio filmų apdovanojimą.

 „Kitur“

Alessandro Schiattarella (Šveicarija)

Choreografija: Alessandro Schiattarella
Muzika: Godspeed You! Black Emperor.
Šokis, šviesos, scenografija: Alessandro Schiattarella
Kostiumai: Simona Lanzberg
Koprodukcija: Konzerttheater Bern

„Kitur“ pristatomas kaip Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves“ projektas.

Premjera: 2012 m.
Trukmė: 20 min.

„Kai 1999 m. man buvo diagnozuota neurodegeneracinė liga, kuri ilgainiui sukelia nervų ir raumenų atrofiją rankose, pradėjau įsivaizduoti, kas būtų, jei liga nesustotų ties rankomis ir apimtų visą kūną. Kas būtų, jei daugiau nebegalėčiau jausti ir judinti galūnių, liesti ir čiuopti daiktų, jei ši būklė padarytų mane kaliniu mano paties kūne… įsipainiojusiu į tokius amžinus jausmus. Tai paskatino mane eksperimentuoti su alternatyviais judesiais, kuriuos dažniausiai buvau pripratęs „jausti“ ir dalytis: tyrinėjau gestų gausą ir kas slypi už jų, tikrinau savo galimybių ribas, ieškojau naujų būdų, kaip galėčiau justi savo kūną ir jo susidūrimą su kitais. Šis solo pasirodymas yra šių tyrinėjimų rezultatas, kažkur kitur už kūno galimybių, pojučių, patirčių ir jutimų ribų, kuris atsiskleidžia per kompozicinę šokio išraiškos galią.“

Alessandro Schiattarella – šokėjas, choreografas ir video dizaineris, gyvenantis ir kuriantis Šveicarijoje. Jo tyrinėjimai paremti mažiau matoma negalia. Nuo 15 metų jis serga Hirayamos sindromu, raumenų ir nervų negalia, kuri iš lėto mažina šokėjo rankų jėgą. Vis dėlto tai choreografo nesustabdė nuo darbo su gerai žinomomis tarptautinėmis šokių trupėmis, tokiomis kaip „Bejart Ballet Lausanne“, „Ballet Du Grand Theatre de Geneve“, „Scapino Ballet Rotterdam“, „Konzerttheater Bern“ ir „Ballett Basel“. Nuo 2015 m. Alessandro kūrybą remia Bazelio miesto kultūros komisija.

Jo vienas naujausių darbų – „Kitur“ – yra solo pasirodymas, atliktas keliuose tarptautiniuose festivaliuose ir pirmas kūno tyrimas mažai matomos negalios judėjimui. Šio pasirodymo tęsinys – „Pasakyk, kur tai yra“ (angl. „Tell me where it is“) – viso vakaro solo kūrinys, atliktas per autobiografinę perspektyvą. Alessandro už video choreografiją minutės pasirodymui „Mani-Cure“ buvo apdovanotas Choreografinio prizo konkurse.