20:00 Gegužės 20 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Žaidimas baigtas“

Vizualus šokio spektaklis
Low Air urbanistinio šokio teatras (Lietuva)
N-14

Autoriai: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, Povilas Laurinaitis, Adas Gecevičius

Premjera: 2016 m.
Trukmė: 55 min.

„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.“ (Julio Cortázaras).

Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojų Julio Cortázaro kapą laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių“ žaidimas. Urbanistinio šokio teatras „Low Air“, įkvėpti šios tradicijos ir autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, Lietuvos publikai pristato novatorišką spektaklį „Žaidimas baigtas“, sujungiantį šokio ir vizualaus meno (dailės) sritis.

Kiekvienam komandos narių kūrybinis procesas yra tarsi žaidimas, į kurį leidžiasi Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, Povilas Laurinaitis, Adas Gecevičius. Autoriai daug kalba, analizuoja ir fantazuoja modeliuodami sapnus ir savo žaidimo taisykles, kuriuose nelieka griežtų ribų, kas choreografas, režisierius ar kompozitorius. Šokančius scenoje išvysime du kūrybinės komandos narius – šokėjus L. Žakevičių ir A. Gudaitę.

„Nuo pirmojo sukurto spektaklio „Feel-Link“ mes vėl scenoje atsistojame tik vienas prieš kitą. Atsakomybė, kurią nešame kurdami, nepadalijama scenos partneriams, o lieka tik su mumis, vienam prieš kitą. Kadangi esame pora ir nulipę nuo scenos – tai tampa labai įdomiu, nenutrūkstamu kūrybos procesu, kurį nešiojamės su savimi“, – apie naujojo spektaklio kūrybos procesą sako šokėja A. Gudaitė.

Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno ir realybės susidūrimus. Visos spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu. Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybe ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.

„J. Cortázaro magiškas realizmas mus įkvėpė ir žadino vaizduotę jau seniai. Rašytojo apsakymai ypač vaizdingi, jie ir tapo savotiškos judesių sekos žemėlapiu, o kartu ir galimo siužeto, sapno realybės dramaturgija“, – sako vienas idėjos autorių, šokėjas L. Žakevičius.

Vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas“ imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos būtų galima paaiškinti realiame gyvenime. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos su kūrybine komanda bandys iššifruoti žiūrovai.

Urbanistinio šokio teatras „Low Air“

2012 m. A. Gudaitės ir L. Žakevičiaus įkurtas pirmasis Lietuvoje urbanistinio šokio teatras „Low Air“ siekia atskleisti meninį gatvės šokio potencialą ir pristatyti jį teatro mylėtojams. „Low“ angliškai reiškia „žemas“ – Lauryno Žakevičiaus šokamą breiką ir jo vidinę ramybę. „Air“ reiškia „orą“ – Airidos Gudaitės šokamą hiphopą, energiją ir aktyvumą.

Pirmą kartą susitikę televizijos šokių konkurse, o po kelerių metų vieną tokių laimėję, šokėjai tapo neatskiriamu kūrybiniu tandemu ir gatvės šokio ambasadoriais profesionalioje scenoje. Debiutinis spektaklis – jausmingas urbanistinio ir šiuolaikinio šokio duetas „Feel-Link“, pristatytas Menų spaustuvės programoje jauniesiems menininkams Atvira erdvė. Už šį debiutinį darbą atlikėjai buvo ne tik nominuoti aukščiausiam šalies teatro apdovanojimui, bet ir pelnė kritikų bei teatro bendruomenės palankumą.

2013 m. „Low Air“ bendras darbas su režisieriumi Vidu Bareikiu ir dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi sujungė dviejų kartų atlikėjus, šokį, teatrą ir muziką vienoje scenoje. Už spektaklio choreografiją A. Gudaitė ir L. Žakevičius pelnė „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą.

„Low Air“ eksperimentuoja jungdami skirtingus šokio stilius, rinkdamiesi kūrinių temas ir scenoje ugdydami jaunuosius šokėjus. Jų darbai pristatomi įvairiuose meno festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, kūrėjai dalyvauja skirtinguose meno projektuose, šokio seminaruose, pristato kūrinius tarptautinėse mugėse, atstovaudami Lietuvos urbanistinio šokio kultūrai.