21:30 Gegužės 13 Menų spaustuvė (Kiemelis)

„SUNKVEŽIMIS“

Bridgmano ir Packer šokio trupė (JAV)
Spektaklį nemokamai žiūrovams pristato 15min

Choreografija, atlikimas ir vaizdas: Myrna Packer ir Art Bridgman
Muzika: „A Hawk and a Hacksaw“, „Beats Antique“
Nuotraukos: Chris Roll, Peter Bobrow, Art Bridgman
Parama: Greitieji fondai, Amerikos šokio svetur projektas

Premjera: 2014 m.
Trukmė: 15 min.

„Sąmojingas, seksualus ir surrealus“ („The New Yorker“), „Išradinga… magiška ir žavinga“ („The New York Times“) – taip kritikai įvertino spektaklį „Sunkvežimis“. Jis ir atliekamas sunkvežimio kabinoje, o žiūrovai stebi viską iš išorės. Šis pasirodymas gali atsidurti pačiose netikėčiausiose vietose ir paversti įprasto sunkvežimio interjerą magiška erdve. Pripildytas stebinančios vaizduotės šis spektaklis dinamiškai sujungia choreografiją, vaizdo projekcijas, garso efektus ir muziką. Tai tampa tarsi namu su tūkstančiu kambarių, kur ir akvariumas, ir lapuota slėptuvė įgauna gyvybės.

Artas Bridgmanas ir Myrna Packer yra trupės meno vadovai, žinomi dėl savo inovatyvaus darbo vystant „Video Partnering“ projektą, kuriame kūrėjai jungia gyvus pasirodymus ir video technologijas. Šie darbai buvo pripažinti už puikų vizualumo ir instinktyvumo derinimą ir tikroje, ir virtualioje erdvėje.

Menininkai įsikūrę Niujorke, jie su savo spektakliais keliavo JAV, Europoje, Azijoje ir Centrinėje Amerikoje, pasirodė festivaliuose, meno centruose ir universitetuose. 2008 m. Guggenheimo draugija pirmą kartą istorijoje apdovanojo du kūrėjus – Bridgmaną ir Packer – už jų bendrą darbą. Šie menininkai gavo dešimt stipendijų savo kūrybai iš Nacionalinio meno rėmimo fondo (2007–2017 m.), paramos iš Naujosios Anglijos meno fondo, Niujorko valstijos meno tarybos, Nacionalinio šokio projekto, „US Artists International“, Amerikos atlikėjų projekto, „La Red“, Niujorko meno fondo. Jiems taip pat įteikti keturi Nacionalinio pasirodymų tinklo kūrybos fondo apdovanojimai.

Juodu aprašė „Dance Magazine“ kaip puikius scenos partnerius. Menininkų darbas gyvuose pasirodymuose ir video technologijų naudojimas 2009 m. aprašytas autorių Jurgeno Schladerio ir Franziskos Weber knygoje „Against Worlds, Between Difference and Reflection“. Neseniai Bridgmano ir Packer šokio trupės pasirodymas Niujorke „The Village Voice“ ir „Huffington Post“ buvo įvertintas kaip geriausias 2016 m. performansas.