18:00 Gegužės 20 Nacionalinis dramos teatras (Didžioji salė)

„Laimė“

Club Guy & Roni / Slagwerk Den Haag (Nyderlandai)

Režisūra ir choreografija: Guy Weizman ir Roni Haver
Muzika: Frank Wienk ir Niels Broos
Dramaturgija: Veerle van Overloop
Muzikos režisierius: Fedor Teunisse
Su: Joanne van den Bos, Camilo Chapela, Albert Delfos, Kevin Duurken, Noah Halsema, Carin Halsema, Roni Haver, Angela Herenda, Sofiko Nachkebiya, Adam Peterson, Igor Podsiadly, Martijn Veldman and Frank Wienk
Scenografija: Ascon de Nijs
Kostiumai: Slavna Martinovic
Šviesos: Wil Frikken
Garsas: Simon Derks

Premjera: 2016 m.
Trukmė: 75 min.

Kartais tikrai atrodo, kad laimė turi būti privaloma… Bet joje, kaip ir liūdesyje, galima atrasti didelį grožį. „Laimė“ – absurdiška ir karčiai saldi komedija apie šeimą, kurios negalėtumėte pavadinti tradicine. Tai malonūs, keisti ir ekscentriški žmonės, pasirinkę duobėtą gyvenimo kelią. Jie keisti, turintys bendravimo sutrikimų ir darantys dalykus, kuriuos kiti žmonės laikytų iškreiptais. Jų troškimas surasti laimę yra didelis ir spalvingas. Bet jie geriau ras savo kelią, kad ir kur jis nuves.

Šokėjams ir muzikantams scenoje kompaniją palaiko šeši žmonės nuo 8 iki 71 metų. Muzika šiam pasirodymui parašyta Franko Wienko („Binkbeats“, „Slagwerk Den Haag“) ir Nielso Broonso („The Kyteman Orchestra“). „Laimė“ yra tragikomedija, pastatyta pagal filmų – Toddo Solondzo „Laimė“ ir Weso Andersono „Karališkieji Tenenbaumai“ – tradicijas. Tai istorijos apie sutrikusias šeimas, kurių gyvenimai griebia už širdies ir priverčia susimąstyti, ar čia juoktis, ar verkti…

„NRC Handelsblad“ rašė: „Tai stiprus choreografų Weizmano ir Haverio kūrinys apie netobulumo grožį“. (Francine van der Wiel).

Guy Weizmanas ir Ronis Hayeris savo tarptautinę šokio trupę „Club Guy & Roni“ įkūrė 2002 m. Groningeno mieste Nyderlanduose. Jie kuria net tik dinamiškus, drąsius, bet ir jautrius bei linksmus pasirodymus, kurie išeina už šokio žanro ribų. Norėdami panaudoti kuo daugiau naujovių, jie dirba su muzikos, filmų, teatro, scenos ir vizualiojo meno atstovais. Kurti naują muziką yra jų pasirodymo pagrindas. Tokie kompozitoriai kaip Heineris Goebbelsas, Michaelis Gordonas ar Yannis Kyriakidesas trupei rašo originalius muzikos kūrinius. 2013 m. trupė laimėjo Rusijos „Auksinės kaukės“ apdovanojimą už darbą „L’Histoire du Soldat“, taip pat „Olandų gulbės“ apdovanojimą už pasirodymą „Midnight Rising“. Nuo 2017 m. G. Weizmanas tapo vienos keturių didžiausių teatro trupių Nyderlanduose – „Noord Nederlands Toneel“ – meno vadovu.

Muzikos grupė „Slagwerk Den Haag“, įkurta 1977 m. Hagoje, žavisi viskuo, kas susiję su garsu, pulsavimu ir medžiagomis, kurios kuria garsą. Šios grupės muzikantai yra ir scenos menininkai, įvairiapusiai kūrėjai ir bendraautoriai. Jie yra groję įvairioje aplinkoje, naudodami ir tradicinius instrumentus, ir porceliano gaminius, arklio žandikaulį, stiklą ar 3D spausdintuvu pagamintus instrumentus. Muzikantai dirba su madingiausiais menininkais, jų projektai atspindi naujausias raidos tendencijas ir ieško dar neatrastų dalykų. „Slagwerk Den Haag“ koncertuoja visame pasaulyje, yra bendradarbiavusi su Amsterdamo „Sinfonietta“, „Asko|Schönberg“ orkestru, NOISIA, Nyderlandų nacionaliniu baletu ir kitais. Dirbo su tokiais kompozitoriais kaip Louisas Andriessenas, Guo Wenjingas, Yannis Kyriakidesas, Steve’as Reichas ir Johnas Lutheris Adamsas.