19:00 Gegužės 14 Nacionalinis dramos teatras (Mažoji salė)

„Šoku jums ilgiau nei vieną minutę“

Edyta Kozak ir Roland Rowiński (Lenkija)

Idėja, scenarijus: Edyta Kozak, Roland Rowiński
Choreografija, atlikimas: Edyta Kozak
Režisūra, atlikimas: Roland Rowiński
Šviesos: Tomasz Wójcik
Garsas: Krzysztof Kowalski
Vaizdas: Tomasz Wójcik, Krzysztof Kowalski
Produkcija: Fundacja Ciało/Umysł
Padėka: Komuna// Warszawa
Dalinai remta: Varšuvos savivaldybė, Kultūros ir Nacionalinio paveldo ministerija

Premjera: 2009 m.
Trukmė: 60 min.

Spektaklis „Šoku jums ilgiau nei vieną minutę” tai šokėjos dialogas su režisieriumi, repeticija, kurios metu sužinome jos istoriją, mėgstamiausius stilius, šokių estetiką ir žavesį. Intymi istorija, kurioje savo biografijos pasakojimo būdas yra įgyvendinamas pasitelkiant klasikines šiuolaikinio šokio sampratas (įskaitant Piną Bausch ir Jérôme’ą Belą). Tai yra tuo pačiu apmąstymai apie šiandieninio šokio išraiškos paiešką Lenkijoje ir Europoje, o taip pat šiuolaikinės moters, šokėjos emancipacijos liudijimas vyriškų stereotipų ir priešinimosi jai primestų socialinių vaidmenų bei estetinių kanonų pasaulyje. Rolando Rowińskio režisuota Kozak monodrama patenka į autorefleksinio šokio tendenciją.

Edyta Kozak, buvusi Didžiojo Varšuvos Teatro solistė, šiuo spektakliu grįžo į sceną po kelerių metų pertraukos, kurios metu užsiiminėjo lenkų šokių bendruomenės plėtojimu ir animacija. Šis entuziastingai kritikų bei žiūrovų priimtas spektaklis internetinio portalo nowytaniec.pl šokių kritikų atliktoje apklausoje buvo išskirtas spektaklio bei metų staigmenos 2008 kategorijose bei taip pat tapo įkvėpimu Rolando Rowińskio filmui „Dancing 4U”.

Šis pasirodymas yra dalis projekto „Šokio trilogija“. Projektą remia Lenkijos Respublikos Kultūros bei Nacionalinio Paveldo Ministerija ir Adomo Mickevičiaus institutas.