16:30 Gegužės 20 Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

„B ir B dialogas“

Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė (Lietuva)

Choreografės ir atlikėjos: Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė
Dramaturgė: Sigita Ivaškaitė
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Laura Darbutaitė
Video montažo režisierius: Jonas Tertelis
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis

Premjera: 2016m.
Trukmė: 60 min.

Kai Agnietė ir Greta sugalvojo kurti naują šokio spektaklį, jos pasikvietė dvi merginas – B ir B. Kam? Kodėl? Tyrimams, sako choreografės. Bet ar B ir B nepradėjo užimti žymiai daugiau vietos šiame kūrinyje? Ar sąžininga naudotis tokiomis nekaltomis būtybėmis? Kas iš tiesų yra B ir B?

…Ir štai B&B ateina į teatrą…

Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė – aktyviai veikiančios dvi jaunosios kartos kūrėjos profesionalioje šokio scenoje pasirodė 2012 m., o jau 2013 m. abi suvaidino savo šokio kurso vadovės A. Naginevičiūtės šiuolaikinio šokio spektaklyje „Hora lupus / Vilko valanda“. Šokėjos yra kviečiamos šokti žinomų lietuvių choreografų darbuose, tačiau nuolat vysto ir individualius meninius sumanymus.

Kai Agnietė ir Greta sumanė kurti naują šokio spektaklį, jos pasikvietė dvi merginas – B ir B. Kam? Kodėl? Tyrimams, sako choreografės. Bet ar B ir B nepradėjo užimti gerokai daugiau vietos šiame kūrinyje? Ar sąžininga naudotis tokiomis nekaltomis būtybėmis? Kas iš tiesų yra B ir B? …Ir štai B ir B ateina į teatrą…

„B ir B dialogas“ yra pirmas bendras choreografių ir šokėjų A. Lisičkinaitės ir G. Grinevičiūtės darbas. Po ilgų tyrimų ir žaidimų su B ir B merginomis kūrėjos žengia į sceną ne tik kalbėti apie tai, kas aktualu kiekvienai jaunai moteriai, kūrėjui, mokiniui, norinčiam tapti savarankišku menininku, bet ir galų gale sau ir kitiems atskleisti, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek teatre trukdo būti atviram.

2016 m. rugsėjo 23 d. šokio spektaklis „B ir B dialogas“ buvo pristatytas Korko (Airija) Firkin Crane šokio namų auditorijai. Spektaklio idėja gimė būtent šiame mieste per Blank Canvas šokio rezidenciją, po kurios kūrėjos nusprendė toliau plėtoti dviejų personažų kelionę ir perkelti idėją į teatro sceną.