18:30 Gegužės 13 Nacionalinis dramos teatras (Mažoji salė)

„Seserys po 11 metų“

Haugen productions (Norvegija)

Idėja: Anne Katrine Haugen og Liv Hanne Haugen
Scenografija: Lawrence Malstaf
Muzika: Erik Stifjell
Filmas: Hilde Korsæth
Filmas „Seserys 2003“: Knut Skoglund
Meninės dalies asistentas: Jon Tombre
Koprodukcija: Dansens Hus, Nacionalinė šokio scena
Nuotraukos: Jens Kristian Nilsen
Spektaklis buvo rodomas įvairiuose Norvegijos miestuose, Švedijoje, Čekijoje, Kanadoje, Danijoje.

Premjera: 2014 m.
Trukmė: 75 min.

„Pasirodymas taip meistriškai sukurtas, kad nepamenu, ar per spektaklį kvėpavau. Teprisimenu, kad kažkas stipriai sugriebė mane už širdies ir tvirtai laikė…“ (Helle Østvik, „Finnmark Dagblad“)

Haugen productions“ sukūrė pasirodymą „Seserys“. Šis spektaklis buvo parodytas 180 kartų ir jį pamatė apie 25 tūkst. įvairaus amžiaus žiūrovų visoje Norvegijoje. „Seserys po 11 metų“ – tai nepriklausomas seserų ir artimiausios šeimos istorijos tęsinys. Po 11 metų nuo tada, kai pasirodė spektaklis, seserys Liv Hanne ir Anne Katrine vis dar šoka ir klausia savęs bei penkių likusių tetų: „Kaip gyvename dabar?“ Kaip mus paveikė susitikimas su mirtimi, kai netekome mamos ir sesers? Spektaklio asmeninės istorijos pagrindinis noras – dar kartelį iš arti pažvelgti į šeimą, tik jau per senėjimo, praradimų ir mirties, kaip natūralios gyvenimo dalies, prizmę. Pasirodymas susideda iš filmo, instaliacijų, muzikos, tekstų ir šokio.

Haugen productions“ – Norvegijoje seserų Liv Hanne ir Anne Katrine sukurta trupė, kurios pradžia ir siejama su jų pirmu 2003 m. darbu „Seserys“. Nuo tada seserys rengia atskirus pasirodymus, bet ir daug bendradarbiauja. Jos mokėsi Londono šiuolaikinio šokio mokykloje, yra dirbusios Belgijoje ir Nyderlanduose su tokiomis šiuolaikinio šokio trupėmis kaip Wimo Vandekeybuso vadovaujama „Ultima Vez“ ir Angelika Oei. Nuo 2009 m. abi seserys gyvena ir dirba Trumsėje, Norvegijoje. Dokumentika ir fikcija, abstraktus šokis ir stipri šiaurietiška tapatybė – pagrindiniai jų kūrybos varikliai.