20:30 Gegužės 14 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Adorabilis“

Jonas & Lander (Portugalija)

Choreografai: Jonas Lopes ir Lander Patrick
Atlikėjai: Jonas Lopes ir Lander Patrick, Lewis Seivwright
Kostiumai: Carlota Lagido
Šviesos: Carlos Ramos
Skaitmeninė animacija: „Web4Humans“
Garsas: Lander Patrick
Vadyba: „[PI] Produções Independentes“, Tânia M. Guerreiro
Koprodukcija: Marios Matos teatras ir Vila Flor kultūros centras
Meninės rezidencijos: „Laiko erdvė“, „Alkantara“, Vila Flor kultūros centras, Amoreiros slėnio meninių eksperimentų centras, „Artemrede / Odisėjos projektas“, „DeVIR / CAPa“, Lisabonos miesto taryba / Kultūros centras, „Gaivotas Boavista“, „PACT Zollverein“, Budapešto kultūros centras, „Graner / Mercat de les Flors“, „Nave“

Parama internacionalizacijai: Calouste Gulbenkian fondas

Nepriklausomos produkcijos finansuojamos Kultūros ministerijos / Bendros menų krypties

„Adorabilis“ pristatomas kaip Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves 2017“ projektas.

Premjera: 2017 m.
Trukmė: 60 min.

Mes visi tarsi mažos žuvytės
Mažame stikliniame rutulyje
Ir Dievas
Dievas yra tarsi ryklys,
Kuris už mus atsakingas, spėju

Trupė neseniai atrado, kad pasaulyje yra nauja aštuonkojų rūšis. Šis jūros gyvūnas labai mažytis, atrodo nepavojingas ir trapus, todėl neišvengiamai sukelia empatijos jausmą. Tiesa sakant, jis atrodo taip nuostabiai, kad mokslininkai svarsto jį pavadinti Octopus Adorabilis (nuo angliško žodžio „adorable“ – „nuostabus“). Šis gražus aštuonkojo pavadinimas, smarkiai prieštaraujantis empiriniam mokslinių vardų suteikimo procesui, paskatino trupę ištirti ir žmonių pokalbių kilmės nenuoseklumą, ir gamtoje tvyrančią įtampą tarp griežto tikslumo ir eschatologijos – pasaulio likimo teorijos. Laikydami aštuonkojį įvairovės simboliu kūrėjai nusprendė sukurti jo šokį, kuriuo siekė nuryti, suvirškinti ir atryti skirtingas kultūrines ir gamtos užuominas. Turėdamas smegenis kiekviename čiuptuvėlyje Adorabilis kartu su šviesa ir garsais naudoja savo kūną kaip nepriklausomų elementų rinkinį, kurie veikia ir gyvio elgesį, ir jo stebėtojų reakcijas taip pat, kaip alkis, temperatūra ar seksualiniai instinktai veikia gyvūno sprendimus.

1989 m. Brazilijoje gimęs Landeris Patrickas dirbo įvairiuose projektuose su žmonėmis, kuriais jis žavisi: Luisu Guerra, Tomazu Simatoviciumi, Marlene Monteiro Freitas ir kitais. Jis yra laimėjęs du choreografijos apdovanojimus: prizą „Koreografskih Minijatura“ festivalyje Serbijoje už „Noodles Never Break When Boiled“ ir apdovanojimą „No Ballet“ tarptautiniame choreografijos konkurse Vokietijoje už darbą „Cascas d’OvO“. 2014 m. jis buvo pasirinktas „Aerowaves Priority“ ir jo darbas buvo pristatytas daugeliui šalių Europoje, JAV ir Brazilijoje. Dabar L. Patrickas su savo gyvenimo meile gyvena kemperyje Lisabonoje ir tiki, kad vegetarizmas prisidės prie šios planetos ilgesnio gyvavimo.

Jonas Lopesas lankė Chapitô mokyklą, kur su tokiais mokytojais kaip Sofia Neuparth, Amélia Bentes ir António Piresu praleido trejus metus. Vėliau dalyvavo meninėje praktikoje Italijoje, pabaigė stažuotes San Luiso teatro scenoje. Baigęs studijas iškeliavo į Londoną. Pasiilgęs portugališko alyvuogių aliejaus J. Lopesas grįžo į Lisaboną įrašyti Rosa Negros albumo „Fado Mutante“, kuris buvo išleistas 2011 m., o 2012 m. laimėjo Carloso Paradeso apdovanojimą. Vėliau jis buvo priimtas į „Escola Superior de Dança“, kur kartu su L. Patricku pradėjo kurti savo pasirodymus.