18:00 Gegužės 16 Kauno kamerinis teatras (Kaunas)

„Klasikinis grožis“

Taneli Törmä / Location X (Danija)

Spektaklis pristatomas kartu bendradarbiaujant su Europos šokio tinklu „Aerowaves“

Choreografas ir atlikėjas: Taneli Törmä
Kordebaletas: 10–16 vietos baleto mokyklos studentų
Šviesos: Mårten K. Axelsson
Garsas, kompozitorius: Erik Schrøder Christoffersen ir Tchaikovsky
Kostiumai: Inbal Lieblich
Meninis mentorius: Catherine Poher
Technikas: David Nicolás Abad
Administratorius: Dansehallerne projektų centras
Prodiuseris: „Location X“
„Re-Dream“ finansuojama Danijos menų fondo ir Kopenhagos scenos menų komiteto

Premjera: 2016 m.
Trukmė: 25 min.

Svajonės apie ateitį gali padėti gyventi, bet jos lygiai taip pat gali neleisti gyventi tokio gyvenimo, kokio trokštame. Tanelio solo pasirodymas yra apie pabudimą – svajonių prasmės ir svarbos pergalvojimą. Solo spektaklyje „Klasikinis grožis“ šokėjas ir choreografas T. Törmä vaikosi vienos savo svajonių – jis nori tapti klasikinio baleto solistu. Tai svajonė, kurios vienas nebegali pasiekti. Šiame pasirodyme jam reikia pakeisti svajonę, kad ji būtų įgyvendinta. Kartais reikia net 11 metų ar daugiau, kad išdrįstum pripažinti, jog tikrasis įrankis svajonei įgyvendinti tėra jos pripažinimas tikra sau pačiam.

Taneli Törmä – suomių menininkas, gyvenantis Odensėje, Danijoje, ir dirbantis šiuolaikinio šokio, filmų ir įvairiose kitose meno srityse. Jis dirba kaip laisvai samdomas šokėjas, atlikėjas ir choreografas, meno vadovas savo trupės „Location X“ bendradarbiavimo projektuose. Mokslus baigė Suomijos nacionalinėje baleto mokykloje, 2002–2005 m. įgavo šokio profesinę kvalifikaciją Helsinkyje ir 2007–2008 m. „Compagnia Roberto Zappala Modem Studio“ Katanijoje, Italioje. T. Törmä pagal kontraktą ir laisvai samdomo menininko sutartis yra dirbęs įvairiose trupėse ir teatruose visoje Europoje.

Europos šokio tinklas „Aerowaves“ du kartus atrinko jo „Location X“ projektus į prioritetinį sąrašą („Zoom“ 2015 m. ir „Classic Beauty“ 2017 m.). Choreografas nuo 2010 m. kuria ir šokio filmus, kuriuos yra filmavęs Danijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Suomijoje, Grenlandijoje, Norvegijoje ir Estijoje. Jo šokio filmai „Epilogue“ ir „Jump“ 2015 ir 2016 m. gavo tarptautinį šokio filmų apdovanojimą.