20:00 Gegužės 11 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Z+“ (SOLD OUT)

Agnietė Lisičkinaitė ir AIROS šokio teatras (Lietuva)

Rekomenduojama: 12–17 metų žiūrovams

Idėjos autorė ir choreografė: Agnietė Lisičkinaitė

Atlikėjos: Sigita Juraškaitė, Greta Grinevičiūtė, Airida Gudaitė

Kompozitorius ir atlikėjas: GON (Žygimantas Gudelis)

Šviesų dailininkas: Julius Kuršis

Scenografė: Guoda Jaruševičiūtė

Kostiumų dailininkė: Rūta Kyguolytė

Prodiuseris: Šokio teatras AIROS

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Premjera: 2017 m.

Trukmė: 40 min.

Trečiojo tūkstantmečio realybė + komunikacijos galimybių įvairovė internete + aktyvus informacijos srautas >> unikali karta Z. Ji

– nemėgsta griežtų taisyklių ir apribojimų,

– neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniųjų technologijų,

– domisi naujovėmis.

+  Tėvai ir pedagogai

– gali įžvelgti virtualios realybės gerąsias puses,

– leidžia pajusti, kad realybė daug įdomesnė ir gyvesnė.

>> Suaugusi Z karta

– išsilavinę novatoriški mąstytojai,

– pasirengę tobulinti pasaulį.

Kad tai įvyktų, mums reikia būti atviriems vienas kitam + kurti dialogą + megzti stiprius tarpusavio ryšius. Kur mes esame dabar? Šokam.

Agnietė Lisičkinaitė – šiuolaikinio šokio šokėja, choreografė ir pedagogė, 2015 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi šiuolaikinio šokio atlikimo ir choreografijos bakalauro ir magistro studijas. Gerai žinoma kaip šokio teatro „Airos“ ir urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokėja. Ji dėsto LMTA ir veda pamokas „Low Air“ šokio mokykloje. Choreografinis Agnietės  debiutas įvyko 2014 m., kai ji pristatė šiuolaikinio šokio spektaklį „Popular Problems“ (programa „Atvira erdvė“, Menų spaustuvė).

Jos kūrinių sąraše – miniatiūrų projektas „Garbė močiutėms“ (Kauno menininkų namai), eskizas „City Map“, performansas NAU. Šiuo metu jaunoji kūrėja drauge su Greta Grinevičiūte intensyviai dirba su projektu „B&B“, kuris apima ne tik sceninį vyksmą, šiuolaikinio šokio spektaklį „B ir B dialogas“, bet ir aktyviai reiškiasi socialinėje ir realioje erdvėje. „B&B“ projektas 2017 m. buvo pristatytas „Tanz Litauen“ šokio festivalyje Berlyne, „Naujajame Baltijos šokyje ’17“, „Vides Deja“ festivalyje Latvijoje ir nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ kaip geriausias 2016 m. šokio spektaklis. 2017 m. „B&B“ kūrėjos rezidavo „Vermont Performance Lab“ Jungtinėse Amerikos valstijose. Šiuo metu kūrėjos tapo Menų spaustuvės rezidentėmis ir kuria naują spektaklį „American Dream (in-process)“. 2017 m. gruodį Agnietė pristatė naujausią savo šokio spektaklį paaugliams  „Z+“, sukurtą šokio teatre „Airos“.

„Airos“ šokio teatrą 2013 m. įkūrė lietuvė choreografė ir režisierė Aira Naginevičiūtė, profesionalioje scenoje dirbanti jau 30 metų. Neilgai trukus pasirodė trys dideli kūrėjos darbai – „Chimeros karoliai“ (2013), „Stiklo sodai“ (2015) ir „Melancholijos bokštai“ (2016).