17:30 Gegužės 10 Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

„Figūros“ (SOLD OUT)

Liza Baliasnaja ir Sidney Barnes (Lietuva / Belgija / Didžioji Britanija)

Choreografija ir atlikimas: Liza Baliasnaja ir Sidney Barnes

Muzika: Sidney Barnes

Prodiuseriai: Georgia Barnes ir Sidney Barnes

Padėka: Lietuvos kultūros taryba, Nidos meno kolonija, „Rosas/P.A.R.T.S“, Kauno menininkų namai, Gaasbeeko mokykla

Premjera: 2018 m.

Trukmė: 45 min.

Spektaklis „Figūros“ – apie geometrinius ir fizinius santykius, skatinančius vizualinę žiūrovo patirtį. Kai kurias dvimates figūras galime matyti dvejopai (pvz., kiškio galva arba anties galva), nes žiūrėdami į jas skirtingi žmonės gali matyti skirtingus vaizdus. Vieną vaizdą „apkeisti“ kitu vieni gali staigiai, kiti palaipsniui. Tai yra vadinamas geštalto perjungimu (angl. Gestalt switch).

Šis fenomenas pats savaime nėra objektyvi realybė, reikšmę jam suteikia pats žmogus. Suvokimas priklauso tiek nuo objektyvių, tiek nuo subjektyvių veiksnių. Spektaklyje kūrėjai tiria, kas vyksta išgyvenant tą vaizdo „perjungimą“, kaip keičiasi vizualinė, intelektinė ir net emocinė stebėtojo patirtis. O jei tai patiriama keliskart, tai gali paskatinti introspekcinį mąstymą, stebėti, kaip išorė keičia vidų. Figūros kviečia žiūrovą sutelkti dėmesį į asmeninę minčių choreografiją, kurią stimuliuoja atlikėjų kuriami fiziniai peizažai.

Liza Baliasnaja – Briuselyje gyvenanti lietuvė šokėja. 2016 m. baigusi P.A.R.T.S. ji pradėjo šokti Mårteno Spångbergo ir Eszter Salamon spektakliuose. Liza kuria Belgijoje ir Lietuvoje.

Sidney Barnesas yra šokėjas ir muzikantas iš Londono. 2016 m. jis baigė P.A.R.T.S. ir nuo tada kuria muziką, dirba poligrafijos ir choreografijos srityse. Sidney taip pat šoka Eszter Salamon ir Mårteno Spångbergo spektakliuose.