19:00 Gegužės 04 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Naujasis Baltijos šokis ’18 atidarymas:

„Beytna“ (Mūsų namai)

Omar Rajeh / „Maqamat“ šokio teatras (Libanas)

Idėja ir režisūra: Omar Rajeh

Atlikimas: Koen Augustijnen, Ziad Ahmadie, May Bou Matar, Moonsuk Choi, Youssef Hbeisch, Samir Nasr Eddine, Omar Rajeh, Ziyad Sahahb, Anani Sanouvi

Choreografija: Koen Augustijnen, Omar Rajeh, Anani Sanouvi ir Hiroaki Umeda

Muzika: Ziad Ahmadie, Youssef Hbeisch, Samir Nasr Eddine ir Ziyad Sahhab

Perkusija: Youssef Hbeisch

Balsas: Nohad Rajeh

Scenografija ir kostiumai: Mia Habis

Garso indžinierius: Jean-Christophe Batut

Šviesos: Victor Duran Manzano

Techninės dalies vadovas: Nadim Deaibes

Techninės dalies asistentas: Salim Abou Ayyash

Siuvėjas: Georges Jamo

Grafika ir animacija: Joe Elias / Nimslabs

Nuotraukos: Tony Elieh

Produkcija: „Maqamat Beit El Raqs“

Koprodukcija: BIPOD (Beiruto tarptautinė šokio platforma), „Tanzquartier Wien“, Liuksemburgo miesto teatrai, „CCN de La Rochelle“ / „Cie Accrorap-Direction Kader Attou“, Pfalzbau-Ludwigshafeno teatras, Fabbrica Europa fondas

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 75 min.

„Geri draugai… puikus maistas… Kada gyvensime, jei ne dabar?“ (M.F.K.Fisher, „Valgymo menas“).

Ryžiai, salotos, prieskoniai, būgneliai, styginiai, peiliai, kūnas ir siela. Keturi choreografai ir keturi muzikantai ant scenos surengia maisto pokylį. Susitinka skirtingos meno patirtys ir idėjos, skirtingi žemynai, šalys ir kultūros. Jie – žemynai, kultūros, šokėjai – kalbasi, geria, juokiasi, šoka ir gamina maistą. Paprastas susitikimas virsta sudėtinga choreografija ir konceptualiu spektakliu. „Beytna“ yra kvietimas užeiti į Kito namus, pažinti menininko profesiją. Jis teigia įvairovę, primena apie praeities formas ir ieško naujų ritmų ir sąsajų.

Omaras Rajeh, baigęs teatro meno studijas Libano universitete ir šokio studijas Surėjaus universitete Anglijoje 2002 m. Libane įkūrė šokio teatrą „Maqamat“. Per gana trumpą laiką trupė tapo pagrindine šiuolaikinio šokio organizacija šalyje ir visame arabų regione. Šiandien šis teatras laikomas libaniečių šiuolaikinio šokio scenos pradininku.

Trupė jau 15 metų pasirodo tėvynėje ir užsienyje, remia, rengia ir pristato naujų menininkų kūrinius. „Maqamat“ šokio teatras kartu su tarptautiniais ir vietos partneriais siekia sukurti šiuolaikinio šokio infrastruktūrą Beirute. Vienas svarbiausių teatro pasiekimų yra jau 13 metų gyvuojanti BIPOD – Beiruto tarptautinė šokių platforma. Tai vienas turtingiausių ir svarbiausių šiuolaikinio šokio festivalių arabų pasaulyje.