22:00 Gegužės 12 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Saldi karštinė

Pere Faura (Spain)

Idėja ir režisūra: Pere Faura

Seminarų asistentai ir šokėjai: Claudia Solwat ir Javi Vaquero

Režisūra ir scenografija: Jordi Queralt

Muzika: Amaranta Velarde

Šviesos: Sergio Roca Saiz

Vaizdo įrašų kūrimas: Joan Escofet

Techninis koordinavimas: Guillem Gelabert

Produkcija: „Blancproduccions“

Vadyba: „Art Republic“

Parama: „Mercat de les Flors“

Bendradarbiavimas: „Foreign Affairs“ festivalis (Berlynas), „L’animal a l’esquena“, „La Caldera“, „La Visiva“, „Antic“ teatras

Padėka: Xevi Gibert, „NunArt“, „La Palomera“, „Les Antonietes“ teatras

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 60 min.

Tai viena šokio frazė, kartojama vėl ir vėl, embleminė linijinio šokio choreografija iš filmo „Šeštadienio nakties karštinė“. Spektaklį „Saldi karštinė“ šoka didelė grupė savanorių, ilga beveik valandos kartotė atliekama tiksliai, modifikuojasi, išsikreipia, virsta nauju variantu, ir tuo pačiu metu – dialogu su kitais teatriniais elementais – vaizdo įrašais, muzika ir šviesomis, kurios atkartoja ikoninį vakarėlio ir disko pasaulių vaizdą.

Tai ritualinė, ekstazę primenanti kelionė, kur fiziškai pajusime vakarėlių šėlą ir įsijungsime į nuolatines nevaržomos ir greitos laimės paieškas šiandienos visuomenėje. Politinis, linksmas ir prakaitu trenkiantis pasaulio atspindys. Erdvė balansuoja tarp diskotekos ir teatro, fizinio malonumo ir intelektualinio diskurso, tarp laimės įvaizdžių didžiajame Holivudo ekrane ir euforijos, kurią patiria kūnas, kai šokdamas pagal technomuziką jautiesi džiugus ir pavargęs tuo pat metu.

Pere Faura 2006 m. baigė Naujojo šokio mokyklą Amsterdame, o jo baigiamasis darbas laimėjo Tarptautinį teatro mokyklų festivalio ITS apdovanojimą ir buvo pasirinktas „DansClick“ gastrolėms po Nyderlandus. Tais pačiais metais Faura tapo reziduojančiu choreografu „Frascati“ teatre Amsterdame, o 2009 m. jam buvo įteiktas prestižinis Charlotte Köhler prizas. 2011 m. jis baigė Amsterdamo choreografijos magistro studijas ir grįžo į Barseloną kurti naujų spektaklių ir bendradarbiauti su keletu kūrybinių centrų.

Faura naudoja popkultūros elementus, interdisciplininę choreografiją, kur visi elementai kuria teatro mechanizmą. Jis taip pat rengia parodų koncepcijas ir dizainą, yra kolektyvo ARTAS narys ir vienas meno tyrimo centrų G.R.U.A. įkūrėjų, kuruoja tokius projektus kaip „Caravan of Trailers“, bendradarbiauja su Claudia Solwat ir Anna Rubriola.

Pere Faura šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ dalyvavo ir 2016 m. su savo darbu „Striptizas“.

Spektaklį remia Acción Cultural Española (AC/E) https://www.accioncultural.es/