19:00 Gegužės 05 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Šalia“

Adrienn Hód / „Hodworks“ / „Unusual Symptoms“ (Vokietija / Vengrija)

N-18

Autoriai: Aaron Samuel Davis, Gabrio Gabrielli, Nóra Horváth, Alexandra Llorens, Csaba Molnár, Nora Ronge, Andor Rusu, Jessica Simet, Young-Won Song, Antonio Stella

Choreografija: Adrienn Hód

Meninė kolaboracija: Csaba Molnár

Kostiumai ir scenografija: Anna Lena Grote

Šviesų dizainas: Tim Schulten

Muzika: Ábris Gryllus

Dramaturgija: Gregor Runge

Pagalba: Andy Zondag

Meninės konsultacijos: Ármin Szabó-Székely

Produkcijos vadyba: Alexandra Morales, Ágnes Básthy

Prodiuseris: Brėmeno teatras, „OFF Foundation“

Rėmėjai: Goethe’s institutas (tarptautinis koprodukcijos fondas), Conrado Nabero fondas ir „Workshop Foundation“

Koprodiuseriai: Trafó šiuolaikinių menų namai, Budapeštas

Trukmė: 90 minučių

Premjera: 2019 m.

Nuotraukos: Jörg Landsberg, Daniel Dömölky

„Šalia“ – tai 90 minučių meno kūrinys. Didesnis, įspūdingesnis ir dar realistiškesnis, nei galėtum tikėtis pamatyti eksponuojamą bet kokiame muziejuje. Tai kažkas, kas reikalauja detalios analizės, ir kas reikliam žvilgsniui atsiveria po truputį, o galiausiai visiškai apstulbina savo žiūrovą. Bet tai geras dalykas. […] Ateik ir patirk tai šį vakarą! Įsitrauk! Ir, jei ratukai tavo galvoje nepradeda suktis greičiau, parsinešk namo tai, ką pamatei. Pagalvok apie tai. Nueik miegoti su ta mintimi. Pakalbėk apie tai. Pakeisk ką nors savo gyvenime!“ („Bremen Zwei“)

Adrienn Hód yra vienas svarbiausių balsų Vengrijos šiuolaikinio šokio scenoje. Savo darbuose ji ieško naujų šokio formų ir būdų, kaip pritaikyti dramaturgijos principus. Neretai ji tai daro žaisminga ir dažnai provokuojančia maniera. Šokio spektaklis „Šalia“ yra pirmas bendras A. Hód trupės „Hodworks“ ir Brėmene įsikūrusios šokio trupės „Unusual Symptoms“ darbas.

Jame dešimt šokėjų atskleidžia suktą ir negailestingą požiūrį į politines ir socialines situacijas. Jų kūnai juda, savo forma išreikšdami tai, apie ką kalbama spektaklyje. Sklidini tamsaus humoro, ekstazės kupina šokiu kalba jie, nesileisdami į jokius kompromisus, atskleidžia mums šiuolaikinį amžių. Pasitelkę empatiškus gestus ir nevienaprasmiškai žaisdami su tabu bei konvencijomis, asmenine istorija ir socialiniu diskursu jie kvestionuoja auditorijos įsitikinimų ribas, jų stereotipus, pozicijas, perdėlioja jų santykius.

„Unusual Symptoms“ – šiuolaikinio šokio trupė, įkurta prancūzų ir alžyriečių kilmės fotografo Samiro Akikos, dabar vadovaujama ilgamečių kūrybinių partnerių Alexandros Morales ir Gregoro Runge’o. Savo veiklą pradėję kaip laisvai samdoma trupė 2009 m. su S. Akikos darbais jie leidosi į gastroles po užsienį, realizavo įvairius projektus ir dirbtuves visame pasaulyje. Ilgus metus palaikė ryšį su Goethe’s institutu ir sukaupė daugybę patirties bendradarbiaudami su įvairiais daugiadiscipliniais ir tarpkultūriniais projektais, profesionaliomis grupėmis bei mėgėjais ir jaunaisiais aktoriais.

Nuo 2012 m. „Unusual Symptoms“ reziduoja Brėmeno teatre, nuo to laiko vadovauja ir jų šokio departamentui.