18:00 Gegužės 20 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Chotto Xenos“

Akramo Khano trupė (Jungtinė Karalystė)

„Chotto Desh“ ir „Chotto Xenos“ režisierė: Sue Buckmaster

Šokėjai: Guilhem Chatir ir Kennedy Junior Muntanga

Rašytojas: Jordan Tannahill

Scenos dizainas: Ingrid Hu

Šviesų dizainas: Guy Hoare

Muzikos ir garso dizainas: Domenico Angarano, pritaikytas pagal originalią Vincenzo Lamagna versiją

Kostiumų dizainas: Kimie Nakano

Filmavimo ir projekcijų dizainas: Lucy Cash

Repeticijų režisieriai: Mavin Khoo ir Nicola Monaco

„Xenos“ kūrybinė komanda:

Dramaturgas: Ruth Little

Šviesų dizainas: Michael Hulls

Muzikos ir garso dizainas: Vincenzo Lamagna

Scenos dizainas: Mirella Weingarten

Premjera: 2020 m.

Trukmė: 50 min.

Žiūrovų amžius: Spektaklis tinka šeimoms su vaikais, kurie vyresni nei 8 metų.

„Chotto Xenos“ repeticijų akimirkos. Jeano Louis Fernandezo nuotraukos

Jaudinantis spektaklis „Chotto Xenos“ – tai žavus jaunajai auditorijai skirtas spektaklis, kuris nukelia žiūrovus atgal į praeitį ir kviečia kartu patyrinėti dažnai pamirštas ir nepapasakotas Pirmojo pasaulinio karo kareivių istorijas. Jis įkvėptas apdovanojimus pelniusio Akramo Khano suaugusiesiems skirto pilnametražio solo kūrinio „Xenos“.

Šiame pasirodyme vaikams suprantamas meninis turinys susipina su svarbiais istoriniais motyvais. Režisieriui svarbu atkreipti vaikų dėmesį į istorijos prasmę, nes jaunoji karta yra ribotai supažindinama su karo istorija, kuri būtų pasakojama iš mūšyje dalyvavusių karių lūpų. Dažniausiai vaikams karo vaizdai perteikiami tik per socialines medijas, o konfliktų konceptas atskleidžiamas tik per linksmus vaizdo žaidimus.

Šiame spektaklyje svarbūs gilesni jaunosios kartos apmąstymai ir išgyvenimai, pasirodymu siekiama įkvėpti juos būti tolerantiškus. Tai tarsi „Chotto Desh“ spektaklio tęsinys, kuriame pasitelkus šokį ir muziką norima tinkamai atskleisti istorines aplinkybes, karo ir konfliktų priežastis ir būdus, kaip jų išvengti ir su tuo kovoti.

Įvertinimai ir atsiliepimai:

Apie „Chotto Desh“:

Man ir mano penkiamečiam berniukui labai patiko. Jis man sakė, kad nenori, jog tai baigtųsi. Ačiū už puikų pasirodymą. Sukurkite daugiau tokių nuostabių šokio spektaklių vaikams!

Tai buvo žavus, šmaikštus ir dinamiškas pasirodymas, atskleidęs Khano vaikystę ir kilmę. Jo šokis, muzika, komedija ir magiški vaizdiniai efektai „Chotto Desh“ pavertė nepakartojamu ir įsimintinu!“

Aš ką tik grįžau namo iš pasirodymo, kuriame stebėjau „Chotto Desh“ pasirodymą  moderniame parodų komplekse „The Saint Patrick Centre“ Birmingame. Koks tai buvo malonumas! Labai patiko šokis, pasakojimai ir vaizdiniai, kurie man leido atrasti judesį, harmoningai derantį su humoru, tuo pačiu atskleidžiant grožį!

„Chotto Desh“ auditorijos narių atsiliepimai:

Absoliutus trumfas.“ („The Scotsman“ ★★★★★)

Energingas pasakojimas. Tai puikus šokio kūrinys, sukeliantis gilius virpesius.“ („The Stage“ ★★★★)

Kartu naudodamas stiliaus ir pasakojimo kombinaciją, Khanas demaskuoja šokio meną. Tai išties gyva ir ryšku.“ („The List“ ★★★★)

Stulbinantis šokio ir mimikos derinys.“ („The New York Times“)

„Chotto Desh“ šokėjas Dennisas Alamanosas:Iš pradžių maniau, kad pasirodyti suaugusiesiems yra sunkesnis ir rimtesnis darbas, nei vaidinti vaikams, bet iš tiesų yra atvirkščiai. Įkvėpti vaikus, padrąsinti juos sekti savo svajonėmis ir nebijoti susidurti su gyvenimo sunkumais, ypač, kai dabar daugelis vaikų migruoja dėl karo ir skurdo, yra vienas geriausių dalykų, kurį esu padaręs būdamas šokėju.“

Atsiliepimai apie „Xenos“:

Kartais aš galiu išeiti iš spektaklio ir apie nieką negalvoti ir nekalbėti. Šį kartą jaučiausi kaip niekada įtrauktas ir paliestas emocijų, kurias sukėlė vienas žmogus scenoje. Galėčiau nesustoti ploti. Buvau be žodžių.

Retai šokis, muzika, inscenizacija, apšvietimas, atlikimas ir choreografija taip harmoningai susijungia. Stulbinantis spektaklis.“

Xenos“ užpildo ir jaudina vaizdais, kurie primena Samuelio Becketto kūrybą ir Doris Lessing „Canopus in Argos“. Puikus sceninis pasirodymas ir nuostabi muzika. Nesibaigiančios ovacijos šiam spektakliui.

„Xenos“ auditorijos narių atsiliepimai:

Energijos, empatijos ir intelekto triumfas.“ („The Telegraph“ ★★★★★)

Atlikėjo sugebėjimų pakylėtas nepaprastos jėgos, emocinio ir kultūrinio gilumo kūrinys.“ („The Stage“ ★★★★★)

Meno vadovas, choreografas Akramas Khanas yra vienas garsiausių šiandienių šokio menininkų, kuris puoselėja savo reputaciją, kurdamas sėkmingus, lengvai suprantamus ir tuo pačiu susimąstyti verčiančius spektaklius, tokius kaip „Kaash“, „Desh“, „Gnosis“, „Vertical Road“ ir kt. Savo talentu į pasirodymus pritraukia tokias pasaulinio lygio kultūros ir meno atstovus, tokius kaip Nacionalinis Kinijos baletas, aktorė Juliette Binoche, balerina Sylvie Guillem, choreografai ir šokėjai Sidi Larbi Cherkaoui ir Israelis Galvánas, dainininkė Kylie Minogue, vizualaus meno atstovas Anishas Kapooras ir kiti. Ryškiausia A. Khano karjeros akimirka buvo 2012-aisiais, kai jis prisidėjo prie Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos.

Režisierė Sue Buckmaster yra Anglijoje įsikūrusio „Theatre-Rites“ meno vadovė, turinti ilgametę režisūros patirtį. Ji yra dirbusi su įvairiomis trupėmis, tokiomis kaip „The National Theatre“, „Royal Shakespeare Company“ ir  „The Young Vic“. 2018 m. režisierei buvo suteiktas garbės daktaro vardas už jos nepakartojamą indėlį į teatro pasaulį. „Theatre-Rites“ meno erdvėje ji yra sukūrusi net 25 spektaklius.