19:00 Gegužės 09 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Opus

Christos Papadopoulos (Graikija)

Idėja, choreografija: Christos Papadopoulos

Muzika: Johan Sebastian Bach

Muzikos redaktorius: Kornilios Selamsis

Šviesos: Miltiadis Athanasiou-Christos Papadopoulos

Kostiumai: Claire Breiswel

Technikas: Konstantina Papadopoulou

Šokėjai: Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou, Maria Bregianni, Amalia Kosma

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 40 min.

(c) Patroklos Skafidas

„Opus“ – tai šokio spektaklis, paremtas klasikine muzika. Žodis „klasikinis“ kilęs iš lotynų kalbos „classus“ ir graikų kalbos „κλασικός“. Šis žodis apibūdina pagal antikinės kultūros principus ir idealus sukurtą kompoziciją. Klasikinė muzika dažnai išreiškia „aukštesnio lygio“ muzikinės kompozicijos formą (opusą), kuriai būdinga griežta struktūra ir meninis sudėtingumas.

Šis šokio spektaklis savo tema siekia išnagrinėti šią struktūrą ir ją vizualiai pristatyti scenoje. Pagrindinis tikslas – ištirti instrumentinės muzikos centrines normas ir jų taikymą visiškai kitokioje meno formoje – šokyje. Kūnas virsta vizualia muzikos instrumento versija, o muzikinė partitūra –  fizine, diktuojančia choreografiją. Kartais kūnas seka ritmais, kartais – melodinėmis linijomis, kartais jis sutelkia dėmesį tik į vieną muzikinį instrumentą, o kartais – į du ar daugiau. Taip gimsta naujas kodas muzikos kompozicijai iššifruoti.

Viena pagrindinių klasikinės muzikos savybių yra jos sudėtis iš sudėtingų melodijų, linijų ir ritmų, kurie kuria naratyvo jausmą ir lemia mūsų sentimentalią reakciją. Šio spektaklio siekis nėra išryškinti muzikos meno sentimentalų ir psichologinį poveikį auditorijai. Priešingai, atlikėjai stengiasi atsikratyti muzikinės kompozicijos sentimentalaus poveikio, atsispirti muzikos interpretavimo tendencijai ir vertinti muzikinį kūrinį kaip sudėtingą garsų seriją, sukuriančią harmoningą logiką. Tai bandymas ištirti mūsų automatinę reakciją išgirdus muziką.

Christos Papadopoulos baigė Naujojo šokio plėtros mokyklą Amsterdamo menų mokykloje Nyderlanduose 2003 m. ir Graikijos nacionalinio teatro Dramos mokyklą 1999 m.

Christos yra šokio trupės „Leon and the Wolf“ įkūrėjas. Jo asmeniniai projektai: „Opus“ („Aerowaves Twenty18“, „Porta“ teatras 2016 m., „Ville-Danse Elargie“ 2016 m., „Jonkoping“, Švedija, 2017 m.), „ Elvedon“ („Aerowaves Twenty16“, „Porta“ teatras, „ARC For Dance“ festivalis, Atėnai, 2015 m.), „Counter Reset“ („Melkweg“, Amsterdamas, 2003 m.). Bendradarbiaudamas su choreografu Vaso Giannakopoulou, jis sukūrė spektaklį „Digono“ („Panorama Dance Festival“, Atėnai, Aleksandrija, Egiptas 2005 m., Stambulas, Turkija ir „Arnhem Holland“ 2006 m.).

Kaip atlikėjas Christos dalyvavo Dimitrio Papaioannou, Alexandros Waierstall („Noema Dance Company“), Kirstin Kuyl Anderson (WEGO), Roberto Staino, Fotiso Nikolaou („X-it“), Natassos Zoukos, Marousso Karalekos, Saskios van de Heur, Martino van de Drifto, Mariellos Nestoros ir Rios Higler darbuose. Jis taip pat daug dirbo kaip teatro spektaklių choreografas ir judėjimo direktorius. Christos buvo choreografų komandos, atsakingos už Europos žaidynių atidarymo ceremoniją 2015 m. Baku ir Atėnų olimpinių žaidynių atidarymo ir baigimo ceremonijas 2004 m., narys.

Nuo 2013 m. jis bendradarbiauja su „Odeion Athinon“ teatro akademija kaip choreografijos, kompozicijos ir improvizacijos instruktorius. Jis taip pat vedė seminarus apie techniką, kompoziciją ir improvizaciją Atėnuose, Chanijoje, Salonikuose, Kopenhagoje.