19:00 Gegužės 06 Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

„Babae“

Joy Alpuerto Ritter (Vokietija)

Choreografė, šokėja: Joy Alpuerto Ritter

Muzikos kompozitorius: Vincenzo Lamagna

Šviesos dizaineris: Arne Schmitt/ Joy Alpuerto Ritter

Kostiumai: Lan Behrendt DYAO

Meniniai sprendimai: Lukas Steltner

Trukmė: 30 min.

Premjera: 2016 m.

Nuotraukos: KatjaRenner

30 minučių šokio monospektaklis, įkvėptas „keistojo šedevro“ – Mary Wigman „Raganos šokio“. Užaugusi ir gavusi klasikinį išsilavinimą Vokietijoje, J. Alpuerto Ritter tiria įgimtą raišką, iš naujo pažvelgdama į tai, kaip iššaukiamos raganiškosios ir paslaptingosios moterų galios ir praktikos.

„Babae“ – tai kūrinys, kuriame viena moteris sujungia gyvuliškąsias ir juslines ritualų ir galios savybes, tam pasitelkdama savo patirtį Filipinų liaudies šokiuose, klasikinį išsilavinimą bei hiphopo ir vogue šokių kalbą.

„Mano darbo esmė – kūno ir energijos – žmogiškosios ir gyvuliškosios – transformacija“, – sako kūrėja.

Joy Alpuerto Ritter gimė Los Andžele ir užaugo Breisgau Freiburge, Vokietijoje. Jaunystėje ji mokėsi baleto, džiazo, filipiniečių ir polineziečių liaudies šokių, baigė šokio studijas „Palucca“ mokykloje Drezdene (Vokietijoje). Kaip laisvai samdoma šiuolaikinio šokio atlikėja ji dirbo su tokiais choreografais kaip Christoph’as Winkleris, Anja Kozik, Heike Hennig ir Yui Kawaguchi. Tuo metu savo repertuarą ji papildė įvairiais gatvės šokio stiliais, įskaitant hiphopą, breiką ir vogue, kartu aktyviai įsitraukdama ir į gatvės šokio sceną Europoje.

2011 m. kaip šokėja ir oro akrobatė ji prisijungė prie „Cirque du Soleil“ „Michael Jackson Immortal“ pasaulinio turo. Nuo 2013 m. ji yra Akramo Khano ir Wang Ramirez trupių repeticijų režisierė ir šokėja, toliau gastroliuojanti po visą pasaulį. Už savo pasirodymą „Until the Lions“, Nacionaliniuose šokio apdovanojimuose (National Dance Awards, JK) nominuota išskirtinės modernaus šokio atlikėjos kategorijoje. Kaip choreografė J. Alpuerto Ritter bendradarbiavo su Akramu Khanu, Chenu Shi-Zhengu, „Florence and the Machine“, sukūrė performansus Zalcburgo eksperimentinėje šokio akademijoje, Šokio menų fakultete Romoje ir Pekino šokio akademijoje.