19:00 Gegužės 16 Menų spaustuvė (Juodoji salė)

„Projektas F“

Prue Lang (Australija)

Koncepcija ir režisūra: Prue Lang

Choreografija: Prue Lang bendradarbiaujant su šokėjais

Atlieka: Claire Leske, Amber McCartney, Tara Jade Samaya, Niharika Senapati

Studija / dramaturgija: Dr. Philipa Rothfield

Šviesų dizainas: Jenny Hector

Garso dizainas: Chiara Costanza

Kostiumai: Fozia Akalo

Autorius: Alison Halit

„Projektą F“ finansuoja „Creative Victoria“, su „Abbotsfor Convent“, Australijos menų tarybos, Jaros miesto, „Dancehouse“, „Lucy Guerin Inc.“, „Chunky Move“ ir Viktorijos menų koledžo parama.

Trukmė: 55 min.

Premjera: 2019 m.

Nuotraukos: Anne Moffat

„Projektas F“ – tai kinestetinis pasakojimas apie feminizmą, kuriame kalbama apie išskirtines moteris nuo XII a. iki šių laikų. Kaip provokacijos tirti moteriškąją utopiją per choreografinę kalbą, jame pristatomos paralelios istorijos ir muzika nuo istorinių iki modernių laikų bei unikalios moterys – Hildegard von Bingen (g. 1102 m.) ir Princess Nokia (g. 1992 m.).

„Projektas F“ sukurtas išskirtinai moterų komandos (choreografė, atlikėjos, kompozitorė, dizainerės, prodiuserė, dramaturgė ir t. t.), taip atkreipiant dėmesį į neįprastus vietos moterų laimėjimus. Kad ir kaip skirtųsi mūsų amžius ir kilmė, visas mus vienija feministinės realijos ir stiprus siekis platesnėms auditorijoms pristatyti teigiamas, galingas ir įkvepiančias moterų asmenybes. Šio tyrimo centre – universali žmogaus kūno patirtis iš išskirtinai moteriškos perspektyvos ir jos unikalumo perteikimas per moters kūną.

Prue Lang – choreografė ir atlikėja iš Melburno, 17 metų dirbusi ir gyvenusi Europoje. Jos projektai pasižymi nenuilstančiomis choreografinėmis naujovėmis, konceptualumo nestokojančia estetika ir įvairialypėmis choreografinėmis paieškomis. Savo darbuose P. Lang pasisako už feminizmą ir tvarumą. Ji – PLANT įkūrėja. Tai tyrimų laboratorija, skirta perkelti, tirti ir toliau plėsti choreografijos patirtį Australijoje.

Prieš įsitvirtindama kaip nepriklausoma choreografė P. Lang dirbo su Williamo Forsythe’o baletu Frankfurte ir „The Forsythe“ trupe. Jos darbai pristatyti festivaliuose, teatruose, muziejuose ir galerijose visame pasaulyje.

Tarp apdovanojimų minėtini: išskirtinė šokėja „Europe’s Tanz’s Annual Critics“ apklausoje, „Inovatyviausia produkcija“ ir „Išskirtiniausia choreografė“, „Prix Ars Electronica“ apdovanojimas už hibridinį meną, „Green Room Awards“ už dizainą, originalią choreografiją ir geriausią ansamblį Australijoje.